GENTLEMANS CLUB – barberský klenot v srdci Michaloviec

24.3.2023

GÉLOM NA VLASY UŽ ODZVONILO

Dnes si trošku rozoberieme našu najlepšie predávanú pastu na vlasy. Páni, ktorí ju už majú doma nám dajú za pravdu, že sú maximálne spokojní a nevymenia ju za nič na svete.  Jednotka na trhu medzi pastami na spevnenie účesu je značka TAILORS.

TAILORS Tailor´s Clay Pasta slúži na silné spevnenie a matný vzhľad. S obsahom výťažkov bambusu a silice dodáva vlasom štruktúru a tvar. Vhodné pre kratšie strihy vlasov a každého, kto má rád prirodzene silný styling. Najväčšou výhodou tejto pasty je matný vzhľad. Nebudete teda vyzerať lesklo a nepríjemne. Druhou výhodou je ľahké rozčesávanie. Stylingové hliny sú preto novým hitom a sme presvedčení, že úplne vytesnia gély či iné nepríjemné pasty.
 
 
 
15.3.2023

OLEJ NA BRADU = ELIXÍR MLADOSTI?

Čo je olej na bradu? Dnes sa budeme troška zaoberať olejmi na vašu bradu …. Z čoho sa zväčša skladá olej na bradu? Prečo a koľko by si ho mal používať? U nás si myslíme, že prírodné veci dokážu na nás vyrobiť tie najlepšie výsledky, keďže aj my sme súčasťou prírody. Predsa niektoré z najlepších liečiv boli objavené v prírode, a preto aj u nás nájdeš produkty, ktoré obsahujú ingrediencie z Matky Zeme. Olej na bradu pomáha hydratovať tvoj porast na tvári a pokožku pod ním. Hydratácia pokožky pomáha k zjemneniu a skroteniu porastu a dokáže uľaviť od nepríjemného svrbenia brady a jej točeniu, veď to poznáš. 😉
Dobrý olej zanechá tvoju bradu mierne lesklú, upravenú a bez nadmernej mastnoty. A čo je znakom kvalitného oleja?

Argan – olej, ktorý môžeš konzumovať. Tento rastlinný olej pochádza z jadier arganového stromu, ktorý rastie poväčšinou v Maroku. Pôsobí neuveriteľne hydratujúco a zjemňujúco na tvoju pokožku a tvoj porast na brade. Jojoba – jojobový olej je často používaný ako „olej – nosič“ pre éterické oleje a iné prísady vo výrobkoch z dôvodu, že je úplne neškodný, antibakteriálny, antioxidačný a netoxický, naozaj zázračný produkt 🙂
Sladké mandle – mierne ľahký a hypoalergénny olej, ktorý preniká kožou, odopcháva vlasové folikuly a umožňuje zdravý rast brady.

Vitamín E – upokojujúci a antioxidačný olej, ktorý chráni pred UV žiarením a pred znečistením brady. Žiadne parabény, konzervanty ani umelé prísady – to je základ. Treba si uvedomiť, že i málo stačí, ak chceš dosiahnuť dobrý výsledok. Každé ráno pár kvapiek oleja rozotrieš v dlaniach a vmasíruješ do brady, to musí stačiť. Po použití neostane brada zbytočne mastná, pretože oleje neobsahujú silikóny a vďaka éterickým olejom si môžeš vybrať, akú vôňu budeš značnú časť svojho dňa popod nos cítiť.
Na výber je mnoho kombinácií vôní, ak chceš ráno ako prvé cítiť energiu a sviežosť, siahni po ovocných éterických olejov v kombinácii s korenistými vôňami.
V ponuke máme oleje na bradu Romolo a Remo od značky Barba Italiana …bez pridaných silikónov ,ktorý je zložený z rastlinných olejov z hrozna ,palmy ,avokáda argánu, bavlny a makadámie. Aplikujte na bradu a jemne masírujte , kým sa olej neabsorbuje . Taktiež sú v ponuke oleje na bradu od značky Morgans Brazílsky pomaranč s krásnou pomarančovou voňkou, tiež značka DEPOT……verím ,že prídete vyskúšať nejaký olej na vašu bradu a uvidíte aj rozdiel na vašej brade …..
4.3.2023

OBYČAJNÉ NOŽNICE? OMYL!

Na to, aby mohol barber vykonávať svoju prácu na profesionálnej úrovni potrebuje mať k dispozícii kvalitné kadernícke nožnice z každého druhu a typu. Strihanie vlasov sa vykonáva rôznymi technikami a teda i rôznymi nožnicami. Pri výbere musíme zohľadniť rozličné kritériá.

V prvom rade typ výbrusu nožníc. Sú nožnice na kĺzavý strih s hladkým výbrusom čepele alebo nožnice s mikrozúbkami, pri ktorých vlasy neutekajú spod nožníc a najčastejšie sa používajú v pánskych kaderníctvach. Ďalej je vhodné mať efilačné nožnice. Každý barber má iný tvar, veľkosť ruky a preto musí pri výbere nožníc pozerať hlavne na ich veľkosť udávanú v palcoch. Veľkosť nožníc by mala zodpovedať nielen veľkosti ruky, ale aj strihacej technike. V neposlednom rade je dôležitá kvalita nožníc. Všetky nožnice totiž vyzerajú viac-nemej rovnako, avšak veľký rozdiel je v kvalite použitého materiálu a jeho opracovaní. Kvalitné nožnice by nám mali vydržať pri každodennom používaní aj niekoľko rokov, takže počiatočná investícia a oplatí. Klasické kadernícke nožnice Klasické kadernícke tvoria akýsi základ kaderníckych nožníc, na ktoré naväzujú ďalšie druhy nožníc. Môžu byť s hladkým ostrím alebo aj ako nožnice s mikrozúbkami. Tie s mikrozúbkami sú tiež určené na klasický strih, vlasy lepšie pridržia a tak spod nožníc neutekajú. Klasické kadernícke nožnice si môžeme vyberať od tých najjednoduchších až po profesionálne nožnice.

Efilačné nožnice. Žiadny barbershop alebo profesionálny barber sa nezaobíde bez efilačných nožníc. Sú nevyhnutnou pomôckou pri tvorbe dokonalého účesu. Používajú sa na prestrihávanie, čiže riedenie vlasov a k najrôznejším technikám strihu.

Takto sa o vás staráme v Gentleman´s clube.

-marienka-

10.2.2023

ČO JE VLASTNE BARBERSHOP?

Ak sa rozhodnete zavítať do nášho barber shopu, mali by ste sa cítiť ako v inom svete. Od prvého okamihu Vám bude jasné, že nejde o salón krásy. Náš intérier je v duchu elegancie a útulnosti.

Usadíme Vás do kresla a našim cieľom je v prvom rade Vaša maximálna spokojnosť. Ponuka pohárika – najčastejšie whisky je samozrejmosťou. Dôrazne odporúčame každému chlapovi zažiť potešenie z oholenia britvou aspoň raz v živote. Ak sa chcete niekedy cítiť ako skutočný džentlmen, potom sa Vám bude páčiť naša ponuka mokrého holenia britvou s horúcim uterákom, olejom a spevňujúcim holiacim krémom na začiatku až po studený zábal a balzám po holení na konci.

Vaša tvár sa nikdy nebude cítiť tak hladká a osviežujúca. Náš barbershop má kvalitné produkty pre mužov od najlepších svetových značiek ako je napríklad Barba Italiana vosk alebo krém, na bradu olej, balzam. Naši barberi vám ochotne vysvetlia,aký produkt je pre vás najlepší

Je dôležité dodať, že návšteva nášho barber shopu Vás vyjde trochu drahšie, ako návšteva obyčajného kaderníctva, ale rýchlo pocítite ten rozdiel, keď sa Vám niekto venuje pár minút a keď prídete k nám a ste pre nás stredobodom vesmíru!

-marienka-

Privacy Preference Center